wtorek, 26 lutego 2019

Renowacja dachu

remont dachu
Co oznacza EnEV dla konwersji i renowacji loftów?
Jak tylko planowana jest renowacja lub nowy budynek, skrót EnEV nieuchronnie wchodzi w grę - i co to oznacza dla właścicieli domów: prawnie wiążące zobowiązanie do oszczędzania energii. Oto najważniejsze informacje w przeglądzie:

1. Które przepisy EnEV obowiązują przy renowacji dachu?
Przepisy EnEV (rozporządzenie w sprawie oszczędności energii) muszą być przestrzegane, gdy tylko zostanie przekroczony tzw. Limit de minimis, a ponad 10% dachu zostanie odnowione w trakcie remontu, tzn. W większości przypadków. Jeśli zaczyna się od numeru obiektu, EnEV dotyczy głównie istniejących budynków (w przypadku nowych projektów budowlanych obowiązują nawet bardziej rygorystyczne przepisy).

Nawet jeśli wymieniono tylko pojedyncze elementy, takie jak okna dachowe , obowiązują odpowiednie przepisy, tak jak w przypadku nowego pokrycia dachowego. W przypadku starszych obiektów, EnEV-free jest w rzeczywistości tylko farbą zewnętrzną, o ile nie następuje odnowienie tynku. W przypadku domów wybudowanych przed 1984 r. Istnieje obowiązek modernizacji dachu lub zamiany dachu. Obejmuje to izolację samego dachu lub strychu.

2. W jaki sposób przestrzegasz przepisów EnEV dotyczących modernizacji?
Podczas renowacji dachów poprawiony standard energetyczny uzyskuje się przede wszystkim dzięki wydajnej izolacji. Muszą one spełniać normę zgodnie z DIN 4108-2 dla maksymalnego współczynnika przenikania ciepła. Jest to również określane jako wartość U i musi być udokumentowane przez ekspertów lub wykonującą specjalistyczną firmę - nawet jeśli modernizacja jako taka nie podlega zatwierdzeniu.

Zalecenie: Nie tylko powinny być ukierunkowane obecnie dopuszczalne wartości graniczne, ale w miarę możliwości powinny być lepsze. Pozwala to zaoszczędzić więcej kosztów ogrzewania i sprawia, że ​​budynek jest przyszłościowy.

3. Co należy osiągnąć z EnEV?
Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii, jako wiążące wymaganie rządu, ma na celu skłonienie właścicieli nieruchomości do uczynienia ich budynków bardziej przyjaznymi dla środowiska, a przez to bardziej energooszczędnymi - przede wszystkim poprzez odpowiednie środki izolacyjne.

Tło: Nieodpowiednie lub nieizolowane budynki tracą dużo energii grzewczej, szczególnie przez dach. Pełna i nowoczesna izolacja pozwala zaoszczędzić do 75% na kosztach ogrzewania, w zależności od roku i treści budynku. I to się sumuje, ponieważ około 40% zużycia energii i około 30% emisji CO2 w Niemczech są rozliczane przez budynki. Dlatego też EnEV z określonymi normami izolacji cieplnej ma dwa cele: z jednej strony mniejszą zależność od importu energii, az drugiej strony osiągnięcie celów klimatycznych.

4. Czy nowe regulacje EnEV zostaną wprowadzone w 2019 roku?
Obecnie nadal obowiązuje wersja EnEV 2014, która została zaktualizowana w 2016 roku. Nowe ustawodawstwo jest już widoczne, ale jeszcze nie obowiązujące: Planowane jest połączenie aktualnej zawartości EnEV i innych przepisów w ustawie o energetyce budowlanej (GEG). Zgodnie z aktualnym statusem aktualizacji nie należy się jednak spodziewać zaostrzenia obowiązujących przepisów EnEV w przypadku projektów renowacyjnych. W zależności od tego, jak szybko uczestniczące ministerstwa osiągną porozumienie, JIT ma się pojawić w 2019 r., Najpóźniej do 2020 r.

5. Jakie są wyjątki od EnEV?
Jeżeli dach został już zaizolowany zgodnie z obowiązującymi przepisami po 1984 r., Po odnawianiu nie będzie "wymogu Gęstości 2.0", przepisy EnEV nie będą miały zastosowania w tym przypadku.

6. Czy istnieją dotacje na remont dachu i rozbudowę dachu?
Państwo zapewnia znaczne zasoby, aby renowacja dachu była atrakcyjna dla właścicieli domów. Z tego powodu przedsiębiorstwa restrukturyzacyjne mają prawo do subwencji KfW Bank z różnych programów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.